Valahol közel Avignonhoz, nagyjából egyforma távolságra az azúrparttól és a francia Alpoktól, levendulamezőkkel borított lankákon vásárolt Széchenyi grófnő egy lepusztultságában is gyönyörű 18. századi villát 10 évvel ezelőtt. A grófnő azóta meghalt, de egyik lánya, a férjével együtt neves műgyűjtő Britta Lloyd csodás munkát végeztetett a házon Bruno Lafourcade építésszel. A spalettás ablakú rezidencia tökéletes.
Csak az a kérdés, hogy egészen pontosan melyik Szécsenyi grófnőről van szó? A család hatalmas, én pedig nem vagyok családfa kutató, nem tudtam rájönni. (Ha valaki tudja, írja meg kommentben.) Talán Hadik Béla felesége, Széchenyi Alice lehet? (Akinek apja Széchenyi László, anyja pedig Gladys Moore Vanderbilt.) Ők már az Egyesült Államokban keltek egybe és meglehetősen kozmopolita életet éltek, akár ők is lehetnének. Csakhogy nekik az internet szerint nem lányaik, hanem fiaik vannak. Rejtély az egész, de mindegy is. A név kötelez, a ház csodás. Van benne 8 hálószoba, két személyzeti lakás, teniszpálya, úszómedence, borospince és játszótér.
De mégsem az épület, a berendezés vagy a fekvés a legnagyobb különlegessége a villának, hanem a kert, amit Lafourcade felesége tervezett és lenyűgözően harmonikus. Van külön konyhakert, gyümölcsös, saját kis erdő és olajfaliget, a mértani pontossággal nyírt sövény pedig emlékeztet a XVII. századi francia paloták kertjére, mégis sokkal barátságosabb azoknál. Széchenyi grófnőnek pompás ízlése volt, hogy rátalált erre az akkor még csiszolatlan gyémántra. A ház viszont most mégis eladó, 9,6 millió euróért, azaz mintegy 2,5 milliárd forintért. Kedves burzsujok, csapjatok le rá.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.