Hát, eljött a pillanat. A kínai dollármilliárdosokkal ugyan már sokat foglalkoztunk a blogon, de most az első kínai kínai ingatlan is felkerült a listára. Azt persze tudtuk, hogy az ázsiai országban imádják a luxust, és a pénzt bár külföldön szeretik elkölteni, de azért a hazai pályát sem vetik meg. A neves luxusmárkák üzletei mellett a Kínai Népköztársaság pedig láthatóan bizonyos keretek között annak is teret enged, hogy valaki "otthon" is költse a pénzt!
Feltehetően nem lövünk nagyon mellé, ha azt mondjuk megtaláltuk Kína legdrágább lakóingatlanát a maga egymilliárd jüanos árcédulájával. Az összeg kemény valutában sem kevés, 150 millió dollárért - több, mint 40 milliárd forint - bizony az Egyesült Államokban és Európában is viszonylag kevés versenytársa akad. Az ingatlan maga Csiangszu tartományában, azon belül is Szucsou városában helyezkedik el, az egy dolog, hogy autóval kevesebb, mint egy óra Sanghaj, de ez a rész már a X. századtól a kereskedelem, és így a gazdagság és luxus szimbólumává volt Kínában. A hírnevét még Marco Polo is öregbítette, amikor a selyem és brokát gyártás fellegváraként jegyezte fel a települést.
Ez persze önmagában még kevés lehet egy kínai újgazdagnak, de az már sokat többet jelent, hogy Jangce mélyen fekvő deltavidékén elhelyezkedő várost sűrűn átszövik a csatornák. Emiatt nem véletlenül hívják Szucsout Kína Velencéjének is, ami európai az pedig ott mindenképpen jó. (A Wikipédia szerint a csatornákon átívelő 310 híd miatt egységnyi területre több híd jut, mint az olaszországi Velencében.) Ezt leszámítva persze az sem elhanyagolható tény, hogy a város a kínai kertművészet kiemelkedő alkotásainak is helyet ad. Az UNESCO világörökségi listáján 9 is szerepel Szucsou klasszikus kertjei néven, némelyik több mint ezer éves.
A környék tehát minimum az egyik legjobb Kínában, de nézzük magát a mindössze az ingatlant is. A telket három oldalról is víz veszi körül - állítólag ez a leghosszabb magántulajdonban lévő partszakasz az országban -, ide épült mintegy 6731 négyzetméter ingatlan a kínai építészet értékeit figyelembe véve. A végeredmény magáért beszél, valóban olyan, mint egy császári palota a maga 32 szobájával együtt. A saját kert természetes, de a képek alapján van egy nagyobbacska borospince is, és a berendezés is egészen ízléses, ennél sokkal többet azonban nem lehet tudni. Az ajánlatot Sotheby’s helyi ingatlanos cégénél lehet megtenni...
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.