Az ázsiaiak rákaptak a jó borokra. Nagyon rákaptak. Erre múlt vasárnap döbbent rá végérvényesen a Sotheby’s, amikor - bátor lépésnek szánva - a hagyományos tavaszi és őszi mellett egy rendhagyó, csak borokat tartalmazó tételekből álló aukciót rendeztek Hong Kongban. Az árverés végeztével pedig megállapították, hogy ez volt az aukciósház történelmének legnagyobb forgalmú egynapos borárverése, vagyis az ötlet jónak bizonyult.
A leginkább meglepő, hogy az ázsiaiak becsült értékükön felül is licitáltak számos tételre. A legnagyobb ilyen a “The Classic Cellar from a Great American Collector” volt, melyet közel 53 millió hong kongi dollárért, vagyis durván 170 millió forintért ütöttek le, noha előzetesen százmillió forintnak megfelelő összegre tartották. A licitálásba belejövő ázsiaiak itt nem álltak meg: egy tucatnyi 1982-es Chateau Latour-t, amit legjobb esetben is ötmillió forintra tartottak, 7,8 millióért ment el, egy (!) imperial méretű ’82-es Chateau Lafite-ért pedig nem kevesebb, mint kilencmillió forintot fizettek. A legtöbb licitáló amúgy Hong Kongból, Tajvanból és Pekingből érkezett, és az online licitálók vitték el a kikiáltott tételek kétharmadát.
Ezek után nem csoda, hogy a Sotheby’s már alig várja a hagyományos áprilisi hong kongi aukciót. Nem kell a varázsgömbbe nézni ahhoz, hogy lássuk, ott is egymást fogják taposni a licitálók egy-egy nevesebb tételért.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.