Az iPhone-forradalom új helyzetet termetett a mobilpiacon. Az Apple a többiektől teljesen eltérő irányból közelítette meg a telefonálást, „újragondolt” terméke egyértelmű burzsuj ikon lett. A többi gyártó, mint a Nokia, a Sony Ericsson, az LG vagy a Samsung láthatóan jó ideig nem találták a választ, és a többség jelenleg is inkább más kategóriákra összpontosít. Burzsuj szempontból igazán két gyártó a HTC és a Samsung veheti fel a versenyt az almás termékekkel, az előbbi inkább a „techfanok”-nak szól, az utóbbi pedig azokat keresi, akik egy az iPhone-hoz hasonló készüléket szeretnének.
A Samsung Galaxy S jó eséllyel lehet egy burzsuj telefonja, természetesen ez sem hibátlan, de a kategóriától elvárható dolgokat hozza. (Ha gonoszak akarunk lenni, akkor ki hangsúlyozhatjuk, hogy nem kell tokot venni azért, hogy a kézben fogva ne menjen el a térerő.) A külső impozáns - egy kicsit hajaz az elől említett ikonra – és a 4 hüvelykes super Amoled érintőképernyőn a dolgok jól látszanak még a francia Riviéra napsütötte fövényén is. Az mondjuk kevésbé érthető, hogy a Galaxy miért nem kapta egy másik csúcsmodell, a Wave ujjlenyomat taszító bevonatát, így a készüléket gyakran kell törölgetni.
Burzsuj dolog lenne a videóhívás is, már ha lenne értelme és használná is valaki. A lehetőség itt mindenesetre adott, hiszen a hátlapon található 5 megapixeles kamera - szomorú, de a Wave-vel ellentétben itt nincs LED-es segédfény - mellett az előlapon is van egy kisebb. A fényképek egyébként elég jók, sőt ez a Samsung akár 720p-s HD videók rögzítésére is alkalmas. A Galaxy S DivX és Xvid kompatibilis, azaz - figyelembe véve a beépített 8 vagy 16 gigás tárhelyet és a memóriakártyás bővíthetőséget - több órányi filmet lehet rátölteni. A mellékelt 1500 mAh-s akkuval pedig egész jól bírja az átlagos használatot, már ha elfogadjuk, hogy kétnaponta kell csak tölteni.
Nem mehetünk el szó nélkül az Apple iPad versenytárs a Samsung Galaxy Tab mellett sem, mint 2-2 tojás (iPhone és iPad - Galaxy S és Galaxy Tab…
Az Android platformnak hála – ezt a Samsung saját Bada rendszerére utalva színesítette, ami annyit tesz, hogy itt is van TouchWiz felhasznalói felület és néhány onnan ismerős ikon – számos programot lehet rá telepíteni, de jó néhány hasznos alkalmazás már előre ott van a mobilon. A szokásos Youtube, Facebook és Google Maps kliens - ez használja a beépített GPS vevőt is - mellett említést érdemel az eBook olvasó is, amely a nagy kijelző folytán egész kellemes olvasási élményt nyújt vagy a Layar Reality Browser, amely a kamera képén keresztül beazonosítja, mi hol található a környéken. Egy célpont kiválasztása után lehetőség van arra, hogy a készülék kiírja a pontos címet, telefonszámot, árlistákat és egyéb információkat.
A Samsung Galaxy S ára miatt mindenesetre biztos nem lesz tömegtermék, bár a kártyafüggetlenül 150 000 forint ár/érték arány alapján nem számít soknak. Nem lesz olcsóbb az Apple Iphone 4 sem…