Nem véletlenül szeretnek Európában vásárolni az Ázsiaiak: nálunk olcsóbbak a luxusholmik
Minél több a milliárdos, annál drágább a luxusélet - vonható le a közgazdaságtani Nobel-díjat nem érő következtetés egy most közzétett felmérésből. A svájci Julius Baer privát bank szerint egyetlen év alatt 11,7 százalékkal drágult a luxusélet Ázsiában, ami lényegesen meghaladja a 7,2 százalékos inflációt. Ennek oka persze aligha lep meg bárkit is: mivel a Távol-Keleten gombamód szaporodnak a milliárdosok, ezért egyre nagyobb kereslet mutatkozik a luxuscikkekre, a vásárlói igényt pedig nem minden esetben képesek azonnal kielégíteni.
Tegyük hozzá, a svájciak alapos munkát végeztek. A fent említett 11,7 százalékot egy 20 tételes listából számolták ki, amiben a Chanel táskától kezdve a Steinway zongorán és az Oyster Rolexen át egészen a Lafite Rothschild 2000-es évjáratáig minden benne volt. Utóbbi könyvelhette el amúgy a legnagyobb drágulást, egy év alatt ugyanis 21,9 százalékkal nőtt az értéke, ami már befektetésként is igen vonzó ajánlattá teszi a jóféle bort.
A kötelező jövőbenézéssel sem marad adós a Julius Baer. A svájciak számításai szerint 2015-re megduplázódik az ázsiai dollármilliomosok száma, összvagyonuk pedig háromszorosára nő. Ez konkrétan annyit tesz, hogy négy év múlva 2,82 millió ember - közülük minden második kínai állampolgár - osztozik 15,8 billió dolláron. Lesz miből fizetni a dráguló luxusholmikat.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.