A hölgyekkel szemben az urak nincsenek könnyű helyzetben, egy férfi számára ugyanis csupán egyetlen ékszert "megengedett", ez pedig az óra. (Na jó, házasoknak ott a karikagyűrű is.) Ez előbbi állításon persze lehet vitatkozni, azon viszont nem, hogy a karon hordott időmérő az egyéniségünkről, stílusunkról árulkodik. Egy kis segítség persze jól jön a választásnál: természetesen egy óra alapesetben svájci, a márkák tekintetében viszont elég széles a választék.
A genfi Salon International de la Haute Horogerie (SIHH) az egyik legnevesebb órás találkozó. A tavaszi Baselworld a nagyközönségnek szól, ez viszont a szakmának - egészen pontosan egy részének, hiszen idén 16 kiállító márka volt csupán - és a legjobb ügyfeleknek. A Digital Luxury Group itt tette közzé a WorldWatchReport 2013 listáját, amely a Haute Horlogerie kategóriát rangsorolta az internetes érdeklődés alapján márka és modell szerint.
Tehát az eredeti felvetésre visszatérve, ha nem akarunk nagyon mellényúlni, akkor egy Audemars Piguet modell, egészen pontosan egy Royal Oak lehet a jó választás. Az elmúlt évben a 18 legnevesebb Haute Horlogerie márka portfoliójában ugyanis ez volt a legkedveltebb modell - legalábbis ez derült ki az értékesítés szempontjából a legfontosabb 20 országban vizsgált mintegy egymilliárd (!) online lekérdezés alapján. Nem, nem, a kutatás nem kamu, 2004 óta mérvadónak számít szakmai körökben. (A felmérésnek van egy bővebb változata, amely több mint 60 márkát vonultat fel, de ezt a Baselworld idejére tartogatják.)
A Haute Horlogerie kategória - ez ugye a luxusórák felsőháza - iránt az interneten a legtöbben Ázsiából és a BRIC országokból, Brazília, Oroszország, India és Kína érdeklődtek. (Érdekesség, hogy az Egyesült Állomokban és Japánban tavaly visszaesett a keresések száma.) A márkák közül szó szerint a legkeresettebb a Patek Philippe, míg a leginkább feltörekvő a Richard Mille. A szakértők szerint az utóbbi cég 2020-ra könnyen a Top5 közé kerülhet!
A modellek között viszont legtöbben az idén 40 éves születésnapját ünneplő Audemars Piguet Royal Oak modelljére voltak a kíváncsiak, immár másodszor. Az egyes piacokon persze vannak helyi kedvencek is, így például Japánban Girard-Perregaux Vintage 1945, Kínában a Vacheron Constantin Overseas, míg mondjuk Oroszországban Blancpain Leman volt a favorit.
A felmérésben részt vett márkák: A. Lange & Söhne, Audemars Piguet, Blancpain, Bovet, Breguet, De Bethune, Frank Muller, Girard-Perregaux, Glashütte Original, Greubel Forsey, Jaeger-LeCoultre, Jaquet Droz, Parmigiani, Patek Philippe, Richard Mille, Roger Dubuis, Ulysse Nardin, Vacheron Constantin. A márkarangsor 12 hónap, míg a modelleknél az első 9 hónap adatai alapján.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.