“Nézze: egy óra nálunk úgy készül, hogy megtervezzük, legyártunk hozzá minden szükséges alkatrészt, majd órásmestereink összeszerelik” - magyarázza nekünk Dieter Pachner, a Glashütte Original értékesítési alelnöke. Az OREX frissen felújított váci utcai üzletének alsó szintjén ülünk a megnyitó parti előtti percekben, csendes sarkot találni ezért lehetetlen. De az alelnök nincs sokáig itt, ellenben a vitrinben sorakozó órákkal. Pachner úr abból az apropóból látogatott ide, hogy a Swatch-csoporthoz tartozó márka bevezetésre kerül az Orex-nél. A Glashütte Original csak egyetlen helyen, a beszélgetés és a parti helyszínéül is szolgáló váci utcai üzletben kapható, bár szerintünk az Andrássy úti bolt is megfelelő hely lehetne a márkának.
A hazai luxusóra-márkák iránt az utóbbi években egyre nagyobb kereslet mutatkozik, éppen ezért döntöttek úgy, hogy Magyarországra is bevezetik a Glashütte Originalt - árulta el Pachner. A monobrand üzlet ugyanakkor túlságosan is merész lett volna - bár Németországban és Kínában ilyen is van -, ezzel szemben a multibrand OREX tökéletes partnernek tűnt. Az értékesítési alelnök tapasztalatai szerint ebben a kategóriában leginkább az egyéni ízlés dönt, ki milyen órát választ, de azt azért elmondta, hogy a legfőbb konkurenseik a Patek Philippe és a Vacheron Constantin.
Való igaz: elsőre a legjobb német mestermunkának tűnnek a Glashütte Original órái. Pachner megjegyezte, hogy a magyarok szeretik a német luxustermékeket, amiben történetesen igaza is van, elég csak a hazai prémium és luxus autóparkra gondolni. Az pedig, hogy a beszállítók fogalmát csak hírből ismerik, további igen nagy érv lehet a 165 éves márka mellett. A legérdekesebb történet is ehhez kapcsolódik: a Glashütte Originalnak ugyanis nem csak saját fejlesztőközpontja és műhelyei vannak, de órásiskolája is. A képzés népszerűségéről árulkodik, hogy évente átlagosan 250-en szeretnének bekerülni, ellenben mindössze 15 férőhely van. A legtehetségesebbek az iskola végeztével azonnal állást kapnak a cégnél, ami egyúttal azt is jelenti, hogy a tapasztalt órásmesterek mellett folyamatosan jönnek a fiatalok is, újabb és újabb ötletekkel.
És hogy mennyi pénzzel a zsebünkben induljunk el Glashütte Originalt vásárolni? A belépőmodell árát sajnos nem tudjuk pontosan, de millió forint körüli összegről van szó, a tetejét azonban igen. Az OREX üzletben elérhető legdrágább óra ugyanis egészen pontosan 28 215 000 forintba kerül (lásd a harmadik képen) - persze nem kizárt, hogy mostanra valaki szemet vetett rá és magáévá tette.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.