Amilyen érthetetlen volt fogadtatásunk a magyar Rolex-üzletben, olyan szívélyesek voltak velem nemrég London belvárosában egy apró Bond street környéki boltban, ami leginkább vintage Rolexeket árult. Az eladó lelkesen magyarázta nekem, és Kuala Lumpurból érkezett kollégámnak, Leenek, hogy minden vagyonos ember életében eljön a pillanat, amikor vesz egy Rolexet. (Nem örült neki, mikor Lee mesélte, hogy Kuala Lumpurban 50 fontért vette az övét.) És már sorolta is a neveket, akikről nem is gondoltam volna, hogy ilyen órájuk volt. Köztük volt Sir Edmund Hillary is, az első ember, aki megmászta a Himaláját.
Éppen ezért örömmel fedeztem fel, hogy a genfi Mandarin Hotelben a novemberi Antiquorum óraárverésen kalapács alá kerül majd Hillary Rolex-gyűjteménye. Ebből a legérdekesebb és legkorábbi darab egy 1953-as Oyster Perpetual (szép, nagyfelbontású fotó itt), amit Hillary akkor kapott ajándékba Kalkuttában, amikor visszajött a Mount Everestről. Az órát a Transzantarktisz expedíció során viselte 1955-58 között, ami során elérték a Déli-Sark közepét is, Scott 1912-es kísérlete után másodikként a világon. Az órába bele van vésve Hillary neve is, az aukciót vezetők szerint pedig nagyjából 20 ezer dollárért (kb. 4 millió Ft) fog elkelni a történelmi emlék. Nem is olyan sok, ahhoz képest, hogy a fent említett londoni üzletben nem nagyon volt a kirakatban vintage Rolex 7000 font alatt…
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.