Habár a tudomány még nem tart ott, hogy a durván 67 millió évvel ezelőtt - vagyis elég régen - kihalt dinoszauruszokat reprodukálni tudja, a technika azonban már igen. Erre legkésőbb akkor jön rá mindenki, amikor a vendégségben nem a házigazda, hanem annak Triceratopsa nyit ajtót, egy 120 decibeles üvöltés kíséretében.
Jobban belegondolva ez a funkció gyakran jól jöhet, például amikor a szomszéd veri dühösen az ajtót valamilyen vélt, vagy valós sérelem miatt. Mindenesetre az élethű Triceratops valóban létezik, egy apró bibi van vele csupán: bőre alatt nem a rendes dinoszaurusz-szerveket, hanem különféle high-tech kütyüket találunk. A bő 600 kilós dinó szemei valójában mozgásérzékelős kamerák, amelyek különféle okos szoftverek segítségével jó helyzetfelismerő képességet adnak a kis ál-Triceratops-unknak. A mozgásról némán működő hidropneumatikus gépek gondoskodnak, a fejét pedig minden irányban tudja forgatni. Az ál-állat bőrét amúgy szobrászbűvészek készítették egy szilikonos anyagból, bár az jó kérdés, hogy vajon ők honnan tudhatták, milyen is volt az eredeti. A Triceratops szerkezete alumínium, illetve acél, az autentikus élmény elérésének érdekében pedig egy 1000 watt teljesítményű hifit is beépítettek a bőre alá, hogy bármikor üvölthessen a triceratops.mp3.
Aki kedvet kapott egy kis állattartáshoz, annak már csak a pénzt kell összeszednie hozzá. Az ál-Triceratops fenntartási költsége ugyan meglehetősen alacsony, a 350 ezer dolláros, azaz 66,4 millió forintos vételár azonban annál kevésbé nevezhető annak. Ha valaki vett egyet, azonnal szóljon nekünk!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.