Ez még nem a pesti üzlet
Régóta nem számoltunk be új prémium/luxusmárka megjelenéséről az Andrássy úton, talán legutóbb a S.T. Dupont és a Hublot volt, amely megjelent a magyar Champs Élysées-n. Hamarosan azonban itt a Moncler, az itthon talán még kevésébe ismert brandről az első benyomásunk az, hogy biztos nem babonásak. A bolt ugyanis a tavaly ősszel bezárt Roberto Cavalli helyén nyílik meg az átalakítás menetét látva feltehetően néhány héten belül.
A Cavalli - egészen pontosan Andy Vajna, hiszen az üzlet az övé volt - egyébként sajnos a legrosszabbkor érkezett, hiszen a budapesti bolt a gazdasági válság indulásával szinte egy időben, 2008 végén nyílt meg. Az bérleti díjak ekkor még igencsak magasak voltak, a tetemes summát pedig hát vevők hiányában nem sikerült kitermelni. A hazai (és az idelátogató külföldi) vásárlóknak „túlzottan is extrémek” voltak a néhány százezer forinttól induló ruhák, és inkább mentek a szomszédos Gucci üzletébe. A Moncler helyzete persze talán egy kicsit könnyebb, már csak azért is, mert feltehetően jóval kedvezőbb feltételeket tudott kialkudni az ingatlan tulajdonosától.
A Moncler név hallatán még nekünk is utána kellett nézni a cégnek. Persze talán, ha azt mondjuk pehelytoll kabátok (azokból is a steppelt és kacsatollal töltött darabok), akkor esetleg másodikra jobban beugrik a név. Az alapító, a francia René Ramillon 1952-ben indította útjára a vállalkozást miután kitalálta, hogy a ruházati termékekkel és kiegészítőkről ismert - abból is inkább a sportosabb fajta - márka nevét Monestier de Clermont település adja majd. A cég igazán akkor indult be, amikor 1954-ben az olasz Ardito Desio gróf által vezetett expedíció két tagja elsőként feljutott a K2-re, amelyet bár csak a második legmagasabb hegy a világon, de a legnehezebb megmászni. A csapatnak a felszerelés egy részét ők adtak, az ügyes marketingesek pedig kihasználták a hírverést, és útjára indították a Moncler-t. A sokáig elsősorban a hazájában ismert márka életében jelentős változást hozott az, hogy két évtizeddel ezelőtt olasz tulajdonba került, és a központ is Milánóba költözött.
A Moncler néhány éve ügyesen albrandeket hozott létre, így a férfi, női és gyerek alapkollekció mellett ma már van high-end és designer vonal is. Ne lepődjünk meg, ha találkozunk Moncler S, Moncler V , Moncler Grenoble, Moncler 365, esetleg Moncler Gamme Rouge és Moncler Gamme Bleu kollekcióval. Ezeknél már nem feltétlenül a sportos irányzat dominál, találunk számos különleges, alkalmi darabot férfiak és nők részére egyaránt. A védjegy persze közös: az M betű és a francia kakas.
Azt persze egyelőre nem tudni, hogy nálunk ezekből mit hoznak be, de az árakról elsőre annyit, hogy a londoni Harrodsban is kaphatóak a termékeik. Egy sima Moncler pufidszeki ott átszámítva 200 ezer forinttól indul, a cipő és a pulóver viszont már olyan 70-80 ezer forintért is a mienk lehet, míg egy cipzáras felső pedig ennél 5-10 forinttal többe kerül. És ez még csak az alapvonal...
Válogatás a különleges kollekciókból:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.