Egy különlegesség a sok közül: a BLU Gagarin Tourbillon 300 ezer euróért kelt el
A nagy és öncélú kiadásokra még az is nehezen veszi rá magát, akinek most árulták el, hogy azért szereti ennyire a tacót és bírja ennyire a tequilát, mert valójában ő Carlos Slim törvénytelen hetedik gyermeke. A luxuspszichológia tudományát persze Monacóban is ismerik, a feszültség feloldásának hogyanjára pedig rá is jöttek. Az éjszakában villogó Amex Blackek érdekében csupán annyit kell tenni, hogy jótékony köntösbe csomagolják a vágyak tárgyát.
Ezt a módszert fejlesztette tökélyre az Only Watch. Ott van a helyszín és az időpont: előbbi Monte Carlo, utóbbi pedig a Yacht Show nyitónapja, ami esetünkben múlt péntek volt. Only Watch nincs minden évben, csak minden másodikban, aminek egyik oka a kiéheztetés, a másik pedig a gyártók terhelhetősége. Az óraaukción ugyanis nem a másodvonalbeli gyártók próbálják magukat menőbbnek mutatni annál, amilyenek, hanem csupa nagy névvel találkohatunk. Az idei 40 márka között találtuk az Audemars Piguet-t, a Bell & Rosst, a Blancpaint, a Breguet-t, a Chanelt, a Franck Mullert, a Glashüttét, a Louis Vuittont, a Patek Philippe-t, a TAG Heuert, a Vacheron Constantint, vagy éppen a Zenithet. Ezek a gyártók mind egy-egy különleges modellt készítenek az Only Watch alkalmából, amelyért aztán egymást taposhatják a rajongók.
37 ezer eurónál ütötték le a Glashütte Original Senator Chronometert
A jótékonyság keretében a Duchenne-féle izomdisztrófia kutatására gyűjtöttek, ami minden 3500. fiúcsecsemőt érint. Az biztos, hogy az óragyűjtőkön nem fog múlni a tudomány sikere, hiszen a 2009-es 2,5 millió után idén 4,5 millió euró folyt be az aukción. A 40 tétel részletes bemutatását mindenki megtalálhatja az Only Watch amúgy igen jól használható weboldalán, a péntek délután sztárja mellett azonban nem mehetünk el szó nélkül. A Patek Philippe az alkalomra gyártott Ref. 3939-es várt leütési ára alapján is a legdrágábbak között volt a maga 450-650 ezer eurójával, a végül érte adott 1,4 millió euróra, azaz durván 400 millió forintra azonban senki nem számított. Kár, hogy a licitálás részleteiről semmit nem közöltek, pedig az vélhetően magyarázattal szolgálna az elképesztő összegre.
1,4 millió eurót, azaz mintegy 400 millió forintot fizettek a fenti Patek Philippe-ért
Mivel az Only Watch-on csak különlegességek vannak, így kár lenne bármit is kiemelni, két gyártó mellett azonban nem tudunk elmenni szó nélkül. Az egyik a TAG Heuer, akik a Micrograph szerkezetet pakolták a Monacóba, ezért végül 44 ezer eurót fizetett egy gyűjtő. A másik a Celsius, akik az első tourbillon telefont jegyzik, amiért 75 ezer eurót adtak. Az Only Watch lelkes licitálói tehát nem csak egy tökéletesen egyedi órára tettek szert pénteken, de még a napi jócselekedetük is megvolt. Nem beszélve arról, mennyit érnek majd a most megszerzett darabok néhány évtized múlva.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.